„Wiosenne grillowanie” w Zaskalu

W dniu 14.06.2017r. w Domu Pomocy Społecznej ,,Smrek” w Zaskalu świętowaliśmy „Wiosenne grillowanie”.

Z powyższej okazji odwiedzili nas: Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Pan Władysław Tylka oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu Pani Aneta Wójcik. Na zaproszenie przybyli goście z Domów Pomocy Społecznej z Łętowni, Mszany Dolnej, Raby Niżnej, Kasiny Wielkiej, Rabki-Zdroju, Makowa Podhalańskiego, Nowego Sącza, Szczyrzyc, Zbyszyc, Zakopanego oraz Krakowa z ul. Praskiej.

                Wszystkich przybyłych serdecznie powitała  dyrektor DPS ,,Smrek” w Zaskalu Pani Agata Domalik, życząc  miłej zabawy. Do życzeń dołączył się również Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Pan Władysław Tylka.

                Goście posilili się przygotowanymi przez personel DPS potrawami z grilla oraz zaserwowanymi na deser słodkościami.

                Po wspólnym poczęstunku ruszyliśmy do zabawy przy muzyce zespołu „Hajduki” z Zubrzycy Dolnej. Zarówno występ wyżej wspomnianej kapeli, jak i zespołu regionalnego „Majeranki” działającego przy Stowarzyszeniu Miłośników Kultury Ludowej w Chabówce pod kierunkiem Doroty, Piotra i Katarzyny Majerczyków nie pozwoliły nikomu z obecnych spokojnie usiedzieć na miejscu.

                Na chwilę wytchnienia podczas zabawy pozwolił autorski występ Pana Tomasza Ziółko z Krakowa, który zaprezentował  najwyższej jakości repertuar z gatunku poezji śpiewanej.

                Następnie goście wzięli udział w quizie oraz konkursach zorganizowanych przez personel DPS „Smrek”, w których każdy uczestnik nagrodzony był upominkiem.

                Wspólna zabawa trwała do godzin wieczornych, kiedy to pierwsi goście zaczęli z żalem opuszczać teren naszego DPS-u.