Oferta

Powiatowy Zespół Domów Pomocy Społecznej w Nowym Targu – z lokalizacją w Zaskalu dysponuje 1-, 2- oraz 3-osobowymi pokojami   o wysokim standardzie. Pokoje te wyposażone są w wygodne tapczany lub – dla osób obłożnie chorych – specjalne łóżka, szafy, szafki nocne, stoliki, krzesła a także telewizor i lodówkę. Każdy mieszkaniec może umieszczać w pokoju własne meble i inne sprzęty pod warunkiem zachowania ogólnej estetyki wnętrza. Przy pokojach znajdują się łazienki i toalety, a w nowej części budynku również aneksy kuchenne. W całym budynku staramy się utrzymać stylowy, ciepły, domowy klimat.

Mieszkańcy mają codziennie zapewnione pięć pysznych, domowych posiłków. Ponadto przez całą dobę dostępne są podstawowe produkty, takie jak chleb, mleko, herbata, dżem itp. Osoby zakwalifikowane przez lekarza, otrzymują posiłki dietetyczne.

Nad stanem zdrowia naszych mieszkańców czuwa wykwalifikowana kadra pielęgniarek  i opiekunek. Pracownicy socjalni zatrudnieni w naszej placówce dbają o sferę socjalno-bytową mieszkańców. Są pierwszymi osobami, które wprowadzają nowo przybyłych mieszkańców w progi domu, a następnie koordynują cały proces adaptacji mieszkańców. Po rozpoznaniu potrzeb mieszkańców współtworzą plany indywidualnego wsparcia i wspólnie z innymi pracownikami przystępują do ich realizacji z godnym podziwu zaangażowaniem

Każdy mieszkaniec Domu objęty jest opieką lekarza rodzinnego. W razie potrzeby korzystamy z pomocy lekarzy specjalistów z pobliskiego Nowego Targu, gdzie na konsultację dowozimy mieszkańców samochodem będącym własnością naszego Domu. Zatrudniamy również psychologa.

Ponadto dysponujemy pięknie urządzonymi i profesjonalnie wyposażonymi pomieszczeniami do rehabilitacji wraz z salą gimnastyczną oraz wanną do hydromasażu. Dwóch dyplomowanych fizjoterapeutów zatrudnionych w naszej placówce na zlecenie lekarskie wykonuje dla naszych mieszkańców następujące zabiegi rehabilitacyjne:

 • ultradźwięki,
 • jonoforezę,
 • fonoforezę,
 • galwanizację,
 • magnetoterapię,
 • prądy interferencyjne,
 • krioterapię,
 • masaż wirowy,
 • hydromasaż,
 • masaż klasyczny suchy,
 • ćwiczenia w UGUL,
 • inhalacje,
 • naświetlania lampą Sollux oraz lampą kwarcową.

Prowadzimy także kinezyterapię przyłóżkową, gimnastykę grupową ogólnousprawniającą oraz indywidualną gimnastykę z przyrządami. W okresie letnim oferujemy swoim mieszkańcom gimnastykę na świeżym powietrzu w ogrodzie otaczającym budynki Domu.

W Domu mieszkańcom nie grozi nuda. Z powodzeniem funkcjonuje tutaj pracownia terapii zajęciowej, prowadzona przez wykwalifikowanych w tym kierunku instruktorów. Formy i rodzaj terapii dostosowane są do wieku mieszkańców, ich możliwości psychofizycznych i zainteresowań. Często organizowane są również wspólne wyjazdy mieszkańców naszego Domu, na przykład do sanktuariów lub zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej. Mieszkańcy biorą także udział w imprezach integracyjnych ze środowiskiem lokalnym. Mieszkańcy naszego Domu mogą korzystać z biblioteki oferującej książki w tradycyjnej formie oraz audiobooki oraz prasy (Dziennik Polski, Tygodnik Podhalański, Gość Niedzielny, Przyjaciółka).

Seniorzy zamieszkujący nasz Dom otoczeni są życzliwą, całodobową opieką. Mają także okazję, by realizować swoje zainteresowania, talenty i pasje. Każdy mieszkaniec ma dobrego przyjaciela w osobie pracownika pierwszego kontaktu, który zawsze służy pomocą i załatwia wszelkie powierzone mu sprawy.

Na terenie Domu znajduje się piękna Kaplica, z chórem i zakrystią. W naszej placówce zatrudniony jest na etacie kapłan, który odprawia Mszę Świętą w każdą niedzielę, święta oraz w każdy piątek. Ksiądz służy radą i dobrym słowem z takim samym ciepłem i życzliwością, jak pozostali członkowie personelu.