„Dzień Seniora”- 19.10.2017r.

19 październik uroczyście obchodziliśmy ,,Dzień Seniora’’. Życzenia mieszkańcom
i pracownikom, przesłał Pan Krzysztof Faber – Starosta Powiatu Nowotarskiego, który ze względu na wcześniej zaplanowane obowiązki służbowe, nie mógł osobiście uczestniczyć w tym spotkaniu.

 Życzenia wszystkim seniorom złożyła Pani Agata Domalik – dyrektor Domu Pomocy Społecznej ,,Smrek’’ w Zaskalu oraz Pan Władysław Tylka – Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego, a także przedstawicielki Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Targu.

Oprawę artystyczną spotkania przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej w Zaskalu pod kierunkiem Pani Bogusławy Czyż.

Pani dyrektor zwracając  się do mieszkańców mówiła:

„Dzień Seniora, to święto szczególnie ważne, bo przypominające nam o olbrzymiej wartości i znaczeniu ludzi w podeszłym wieku.

Starość –  zwana często okresem złotego wieku –powinna być okresem radości i zasłużonego odpoczynku. To przecież czas, gdy po zakończeniu pracy zawodowej, wychowaniu dzieci, można
w końcu znaleźć czas na swoje potrzeby i pragnienia.

Dzień Seniora, przypomina nam jeszcze o innej stronie podeszłego wieku – większych
 i mniejszych dolegliwościach oraz chorobach.  Mimo ogromnego postępu w medycynie, czasami nie potrafimy im zaradzić, wtedy pozostaje nam zwykła ludzka życzliwość, uśmiech i   dobre słowo.

Dzisiaj z tego miejsca pragnę podziękować pracownikom naszego Domu, którzy są z Wami,
w dobrych, ale i trudnych chwilach życia i którzy z zaangażowaniem i troską, zapewniają Wam opiekę, pomoc i wsparcie.  Za to Im dzisiaj dziękuję. 

Pragnę też podziękować Wam,  drodzy Seniorzy, za cierpliwość i troskę, której nas uczycie oraz za mądrość życiową, którą nam przekazujecie.

Szanowni Seniorzy, świętując dzisiaj ten szczególny dzień, życzę Wam długich lat życia
w dobrym zdrowiu. Niech każdy dzień dostarcza Wam radości i uśmiechu na twarzy. Życzę, aby był to dla Was okres zasłużonego, prawdziwego odpoczynku i pełnej satysfakcji z przeżytych lat”.

Dzień seniora upłynął w atmosferze życzliwości, radości  oraz beztroski. Z tej okazji przygotowaliśmy dla mieszkańców poczęstunek , który został dodatkowo osłodzony koszami słodyczy i owoców, które przywiozły dla mieszkańców pracownice PCPR w Nowym Targu.