Święto Niepodległości – 12.11.2019 r.

Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie II LO w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu odwiedzili podopiecznych naszego Domu z patriotycznym przesłaniem.
„Pragniemy podzielić się radością z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju, a także refleksją na temat wolności i jej postrzegania przez młode pokolenie. Mamy nadzieję, że montaż słowno – muzyczny, który przygotowaliśmy będzie dla Państwa miłą podróżą w świat wydarzeń, których część z pewnością pamiętacie, a które dla nas są historią znaną wyłącznie z książek, filmów, przekazu nauczycieli, rodziców i dziadków” – rozpoczęli swoje wystąpienie.
W programie znalazły się informacje na temat historii dwudziestowiecznych zmagań Polaków w walce o utrzymanie dopiero co odzyskanej niepodległości, a także wiersze i pieśni patriotyczne. Wspólny śpiew okazał się świetną płaszczyzną do nawiązania dialogu międzypokoleniowego.
Inicjatorkami przedsięwzięcia były panie mgr Agnieszka Suska (opiekun Szkolnego Koła Wolontariuszy) i mgr Renata Ceremuga.