„Powitanie lata”

W tutejszym Domu Pomocy Społecznej dzień 30.06.2010r był dniem pełnym muzyki, radości i uśmiechów. Było tak dzięki spotkaniu, które odbyło się pod hasłem „Powitanie Lata”. Do naszego Domu przybyli dyrektorzy oraz przedstawiciele z 12 zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej, takich jak: DPS Rabka – Zdrój, DPS Kasina Wielka, DPS Łętownia, DPS Limanowa, DPS Maków Podhalański, DPS Mszana Dolna, DPS Zakopane, DPS Gorlice, DPS Klimkówka, DPS Zbyszyce, DPS Nowy Sącz ul.Nawojowska 155, DPS Nowy Sącz ul.Nawojowska 159.

Na korytarzu długi stół zastawiony został koszami z kwiatami wykonanymi w terapii zajęciowej przez mieszkańców z poszczególnych domów. Każdy kosz wymagał dużej cierpliwości i długich godzin pracy, ale efekt był fantastyczny
.
Komisja w której skład wchodzili: Pan Stanisław Ślimak – Wójt Gminy Szaflary, Pani Aneta Wójcik – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, oraz Pani Elżbieta Poniedziałek – katechetka ze Szkoły Podstawowej w Zaskalu dokonała oceny.

Ze względu na wyjątkowość wszystkich prac zostały one ocenione równo i bardzo dobrze .

Później rozpoczęły się występy wokalne – przedstawiciele każdego domu przygotowali po dwie piosenki z lat 70 i 80. Podczas występów wszyscy świetnie się bawili.
Gdy każdy dom zaprezentował już swoje hity zaprosiliśmy wszystkich do poczęstunku.

Następnym punktem programu był występ scholki „ Gloria Dei” pod kierunkiem Pani Elzbiety Poniedziałek , oraz Pani Marii Lichaj z Zaskala.
Występ bardzo się podobał i wszyscy nagrodzili dzieci i młodzież gromkimi brawami .

Po zakończeniu programu artystycznego w wykonaniu scholki do tańca zaczął przygrywać nam zespół muzyczny „Warasy” z Zaskala.

Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz pomoc w przygotowaniu tego spotkania, które nie mogłoby się odbyć bez naszych sponsorów, którymi byli :  Firma Handlowa K&K Nykaza z Nowego Targu, Hurtownia PAKFOL z Szaflar, Piekarnia Trzciński z Nowego Targu, Spółdzielnia Mleczarska z Nowego Targu, Paul Hartmann Polska Pabianice.

Składamy podziękowania wszystkim, którzy w tym dniu bawili się wspólnie z nami.

Dziękujemy również pani Elżbiecie Poniedziałek, Marii Lichaj, oraz zespołowi „Warasy”  za oprawę muzyczną i artystyczną.

Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku będzie możliwość zorganizowania takiego spotkania i przybędzie jeszcze więcej osób, by wspólnie spędzić czas w miłym towarzystwie.