XXV-lecie działalności DPS ,,Smrek” w Zaskalu – 10.10.2018r.

Jubileusz XXV-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej ,,Smrek” w Zaskalu odbył się 10 października 2018r.

W ten piękny, słoneczny dzień cała nasza społeczność wraz z Panią Dyrektor Agatą Domalik witała przybyłych gości, wśród których znalazły się władze Powiatu Nowotarskiego: Starosta Pan Krzysztof Faber oraz Wicestarosta Pan Władysław Tylka. Obecny był także poseł na Sejm RP Pan Edward Siarka, a także Wójt Gminy Szaflary Pan Rafał Szkaradziński. Wśród gości nie zabrakło dyrektorów zaprzyjaźnionych z nami placówek oraz DPS-ów.
Obchody XXV-lecia rozpoczęliśmy od udziału we Mszy św. odprawionej w naszej kaplicy przez ks. Ryszarda Gawła – proboszcza Parafii Zaskale, który równocześnie jest kapelanem naszego Domu.

Następnie nadszedł czas na podziękowania, gratulacje, kwiaty i życzenia oraz wystąpienia gości. Pani Dyrektor odniosła się do ogromu pracy wniesionej przez wszystkich dyrektorów oraz cały personel, aby utrzymać wysoki standard usług świadczonych przez placówkę. Zwróciła uwagę na specyfikę pracy w DPS, która oprócz wypełnianiu powierzonych zadań musi cechować się zrozumieniem dla drugiego człowieka, empatią, troską, cierpliwością. Te codzienne gesty wykonywane dla dobra mieszkańca tworzą rodzinną atmosferę, która przywraca ludziom wiarę w drugiego człowieka.

Część artystyczną przygotowała grupa teatralna działającą przy Szkole Podstawowej w Szaflarach pod kierunkiem siostry Renaty Janeczko. Młodzież zaprezentowała kabaret poświęcony cieniom i blaskom starości. Zespół ,,Kabatinki”, działający przy Szkole Podstawowej w Szaflarach, pod kierunkiem Pani Agnieszki Zając, przygotował natomiast program słowno-muzyczny. Występy zostały nagrodzone zasłużonymi brawami.
Po części artystycznej wszyscy obecni udali się na poczęstunek z tortem specjalnie upieczonym na tę okazję. Podczas biesiady wspominaliśmy historie z życia domu, toczyły się rozmowy oraz daliśmy się porwać muzyce góralskiej granej przez zespół ,,Warasy” z Zaskala.
Chcemy jeszcze raz podziękować za wspólne świętowanie jubileuszu przybyłym gościom, mieszkańcom i pracownikom.

Składamy serdeczne podziękowania za pomoc i wsparcie w organizacji jubileuszu naszym sponsorom.