„Lato w Zaskalu”

Pomimo deszczowej pogody dnia 27.07.2011r. do naszego domu zawitało lato.
Urok tego lata objawił się rewelacyjnymi i barwnymi kompozycjami kwiatowymi, które przywiezione zostały przez przedstawicieli z zaprzyjaźnionych domów:DPS Rabka-Zdrój, DPS Kasina Wielka, DPS Łętownia, DPS Limanowa, DPS Maków Podhalański, DPS Mszana Dolna, DPS Gorlice, DPS Raba Niżna, DPS Klęczany, DPS Nowy Sącz ul. Nawojowska 155.


Spotkanie w naszym Domu rozpoczęło się o godz. 11.00. Dyrektor DPS „Smrek” w Zaskalu – Agata Domalik, przywitała wszystkich gości: Pana Stanisława Ślimaka – Wójta Gminy Szaflary, Panią Helenę Gach – kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szaflarach, dyrektorów, mieszkańców oraz opiekunów, którzy przybyli na to spotkanie.
Po części oficjalnej nastąpiły występy przybyłych mieszkańców, którzy zaprezentowali piosenki z lat 70 i 80. Następnie wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek. Kulminacyjnym punktem programu była ocena koszy z kwiatami.
Komisja czując odpowiedzialność z wielką uwagą zapoznała się z wszystkimi pracami i jednomyślnie stwierdziła, że wszystkie te dzieła tworzone były z natchnieniem, miłością i sercem, dlatego też wszystkie kosze zostały wyróżnione.
Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz pomoc w przygotowaniu tego spotkania.
Dziękujemy szczególnie naszym sponsorom, którzy przyczynili się do zorganizowania tego spotkania: WK-MED, ul. Łąkowa 19 w Krakowie, Firmie Handlowej K&K Nykaza z Nowego Targu, Państwu Danucie i Andrzejowi Łaś z Szaflar.
Dziękujemy dzieciom i młodzieży z zespołu góralskiego z Zaskala i Nowego Targu, za oprawę muzyczną i program artystyczny, który w sposób barwny i żywiołowy uświetnił to spotkanie.
Podziękowania składamy również Panu Grzegorzowi Czernikowi za wykonanie dokumentacji zdjęciowej z tego spotkania.
Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku, będzie możliwość zorganizowania takiego spotkania i przybędzie jeszcze więcej osób, aby wspólnie spędzić czas w miłym towarzystwie.