Spotkanie rodzin i osób zaprzyjaźnionych z mieszkańcami

Jesień przywitała nas piękną, słoneczną pogodą, i dzięki temu 24 września 2011r. w Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu I Spotkanie rodzin i osób zaprzyjaźnionych z mieszkańcami, połączone z „Dniem Seniora” mogło odbyć się na świeżym powietrzu, przed naszym domem.

Rodziny mieszkańców odpowiedziały na nasze zaproszenie i licznie przybyły w tym dniu, aby wspólnie spędzić miłe popołudnie.

O część artystyczną zadbała scholka „Gloria Dei” pod kierunkiem Pani Elżbiety Poniedziałek, i Pani Marii Lichaj, oraz zespół góralski z Zaskala pod kierunkiem Pani Anieli Król.

Na spotkaniu tym swoje umiejętności muzyczne i wokalne zaprezentował wszystkim gościom 10 letni Albert Rzepiela, który zagrał na gitarze i wspólnie  z wszystkimi gośćmi zaśpiewał Barkę oraz Remedium.

Niezapomnianą atrakcją, były również przejażdżki bryczką powożoną przez Pana Wacława Ceterę.

Z okazji „Dnia Seniora”, Pani dyrektor złożyła mieszkańcom życzenia. Każdy mieszkaniec również otrzymał symboliczną różę oraz skromny prezent .

O naszych mieszkańcach nie zapomniał również Pan Stanisław Ślimak – Wójt Gminy Szaflary, który pomimo swojej nie obecności przekazał wszystkim mieszkańcom dwa kosze czekoladek wraz z życzeniami, które to przywiozła Pani Helena Gach – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Szaflar.

Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który odbył się na świetlicy naszego domu.

Dzień upłyną nam w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, iż takie spotkanie na zawsze wpisze się w kalendarz imprez organizowanych przez naszą placówkę, a grono gości będzie jeszcze liczniejsze.